CricketArchive

South Africa Players (S)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

GL Saaiman (South Western Districts)
Y Saaiman (South Western Districts Women)
M Saayman (scorer)
M Sabata (North West Women)
C Sabatta (Western Province Under-19s)
M Sabi Mallie (Western Province Under-17s, Western Province Under-19s)
D Sacco (Transvaal B)
JL Sachane (Northerns Under-17s, Northerns Under-19s)
J Saddler (umpire)
I Sader (Transvaal)
R Sader (Western Province Under-17s, Western Province Under-19s)
OT Sadie (umpire)
J Sadler (umpire)
LA Sadler (Transvaal)
Saffadien (Eastern Province Invitation XI)
KTM Saggers (Griqualand West, North Eastern Transvaal, Orange Free State)
N Sain (Eastern Province)
G St Ledger (University of Cape Town)
K Sajid (Kei)
B Sakoor (Griqualand West Women, KwaZulu-Natal Inland Women)
F Saleh (Transvaal)
M Saleh (The Rest, Transvaal)
ADF Sales (South Africa Army)
G Salie (umpire)
K Salie (Western Province Under-19s)
R Salie (Western Province)
K Salisa (Pinelands)
MN Saliwa (Eagles, Easterns, Free State, KwaZulu-Natal)
C Salley (Free State)
E Sallojee (South African Indian XI)
C Sally (Free State Under-19s)
T Salmane (Easterns Under-13s, Easterns Under-15s, Easterns Under-17s, Easterns Under-19s)
B Saloojee (umpire)
F Saloojee (Transvaal)
M Saloojee (North West Under-17s, North West Under-19s)
M Saloojee (Western Province Under-13s)
MH Saloojee (Western Province Under-13s, Western Province Under-15s)
S Saloojee (North)
S Saloojee (Transvaal)
Z Saloojee (Gauteng)
G Salter (Wanderers)
Sam (umpire)
A Samaai (Transvaal)
S Samaai (Western Province Under-17s)
T Samaai (Western Province Under-17s, Western Province Under-19s)
HMD Samarawickrama (Colts Cricket Club Women, Sri Lanka A Women)
AJ Sambo (Mpumalanga)
C Samboer (Eastern Province)
RWM Sambridge (umpire)
Sammel (Middle Rhodesia)
L Samoodien (Malays)
C Sampson (Eastern Province)
W Samsodien (South Africa Under-19s)
W Samsodien (Western Province)
AW Samson (scorer)
QG Samson (Free State)
F Samsoodien (umpire)
FB Samuels (JD Logan's XI)
TA Samuels (Griqualand West)
SV Samuelson (Natal, South Africa, The Rest)
J Sandan (Eastern Province)
C Sanders (KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
MD Sanders (Boland, KwaZulu-Natal, KwaZulu-Natal B)
Sanderson (Western Transvaal)
U Sandi (Eastern Province)
YS Sandlana (Border B)
AL Sandler (Griqualand West)
PSE Sandri (Boland, Cape Cobras, Sussex)
HH Sangster (Orange Free State)
DJ Sansbury (Transvaal B)
C Sansom (Border Under-15s, Border Under-17s, Border Under-19s)
DA Sansom (umpire)
JR Sansom (Border)
KW Sansom (Border, Eastern Province B, Orange Free State)
R Sansom (Eastern Transvaal)
RA Sansom (Border)
RDG Sansom (Border Under-15s, Border Under-19s)
J Sant (Air Force XI)
E Sanvido (Boland and South Western Districts)
JA Sapsford (Eastern Province)
J Saptou (South Western Districts Under-17s)
M Sarang (Transvaal)
S Sarang (Natal)
G Sarembock (Boland, Western Province Country Districts)
F Sarrahwitz (Eastern Province)
DB Sartor (Gauteng Under-13s, Gauteng Under-15s, Gauteng Under-19s)
TH Sassin (Griqualand West)
A Sassman (umpire)
A Sathar (Natal)
D Sator (Gauteng Under-19s)
M Sattar (South Africa Under-15s)
P Sauer (Free State Under-13s)
R Sauerman (North West Under-13s, North West Under-15s, North West Under-17s)
W Saulex (Natal Country Districts)
A Saulez (South African Universities B)
SH Saulez (Natal B)
R Sauls (Griqualand West Under-13s)
Saunders (South Western Districts)
Saunders (The Garrison)
C Saunders (umpire)
D Saunders (scorer)
DS Saunders (Northerns Under-19s)
EM Saunders (Rhodesia)
G Saunders (South-West Districts)
K Saunders (scorer)
MB Saunders (KwaZulu-Natal B)
OE Saunders (Grahamstown, King William's Town)
RO Saunders (Transvaal)
CG Savage (Eastern Province Under-17s, Eastern Province Under-19s, KwaZulu-Natal Inland Under-19s, South African Schools)
CP Savage (Dolphins, KwaZulu-Natal, KwaZulu-Natal Inland)
H Savage (Eastern Province Under-15s, Eastern Province Under-17s, Eastern Province Under-19s)
S Savage (Claremont)
TM Savage (Gauteng B, Gauteng Colts, Gauteng Under-18s B)
CD Saville (Natal)
AC Scandrett (umpire)
T Scarles (Western Province Under-13s, Western Province Under-15s)
JA Scarlett (South Africa Army)
VC Schaefer (Border)
B Schaffer (Western Province Under-19s)
V Schaffers (scorer)
SI Schaper (Easterns)
J Schebusch (Potchefstroom Boys High School Old Boys Collegians)
J Scheeper (Boer Prisoners of War)
DH Scheepers (umpire)
J Scheepers (Northerns Women)
L Scheepers (Easterns Women)
R Scheepers (South Africa Women)
R Scheepers (South Africa Under-15s)
T Scheepers (South-West Districts)
EP Schermbrucker (King William's Town)
K Scheuder (Western Province)
D Schierhout (Boland and Western Province Combined Academy XI)
A Schipper (Western Province Under-24s)
C Schlebusch (Gauteng)
Schlebush (North West B)
LA Schlemmer (KwaZulu-Natal Under-17s, KwaZulu-Natal Under-19s)
B Schlemmert (Boland Under-13s)
C Schmahl (Gauteng Women, Mpumalanga Women)
C Schmidt (Limpopo Under-15s)
E Schmidt (Eastern Province, Orange Free State)
J Schmidt (Western Province Colleges)
PJ Schmidt (Orange Free State B)
SJ Schmidt (Border, Eastern Province)
W Schmitt (North West B)
A Schoeman (Mpumalanga Under-19s Women, Mpumalanga Women)
AW Schoeman (Border, Border B, Border Country Districts, Impalas)
C Schoeman (Potchefstroom Boys High School Old Boys Collegians)
C Schoeman (South Western Districts Under-19s)
CF Schoeman (Northerns)
CFJ Schoeman (North West)
FP Schoeman (Free State B, Orange Free State B)
JP Schoeman (Easterns)
L Schoeman (South African Defence Force)
R Schoeman (Transvaal Country Districts)
ST Schoeman (South Western Districts Under-13s)
L Schofield (Bishops Diocesan College)
A Scholtz (Boland Under-15s, Boland Under-17s, Boland Under-19s)
JJ Scholtz (Western Transvaal)
M Scholtz (Mpumalanga Women)
N Scholtz (Gauteng Under-15s, Gauteng Under-17s, Gauteng Under-19s)
R Scholtz (Eastern Province Under-17s, Eastern Province Under-19s)
WJ Scholtz (South Western Districts)
DJ Schonegevel (Griqualand West, Orange Free State)
WE Schonegevel (Griqualand West, Impalas)
A Schonken (South Western Districts)
CM Schoof (umpire)
DD Schoof (umpire)
OR Schoof (umpire)
C Schoombie (Free State Women)
T Schoor (Boland Under-13s, Boland Under-15s, Boland Under-17s, Boland Under-19s)
JR Schorn (Free State)
GJ Schouten (Griqualand West)
B Schraader (Mpumalanga Under-13s, Mpumalanga Under-15s, Mpumalanga Under-17s, Mpumalanga Under-19s)
EF Schreiber (Border, Border and Eastern Province Combined XI)
C Schreuder (Gauteng Under-13s)
K Schreuder (Western Province)
J Schroeder (South Africa Blind)
GM Schubach (North Eastern Transvaal)
RR Schulte
Schultz (umpire)
A Schultz (Crickets)
AJ Schultz (Free State)
BN Schultz (Eastern Province, Eastern Province B, Gauteng, South Africa, South Africa Under-24s, Western Province, Western Province B)
D Schultz (Free State Under-13s)
DA Schultz (Hampshire Second XI)
PW Schultz (Natal, South African Universities)
RC Schultz (Boland)
A Schultze (Griqualand West)
N Schultze (umpire)
Schummelkettel (Orange Free State)
D Schutte (North West University)
E Schutte (Boland Under-15s, Boland Under-17s, Boland Under-19s)
DJ Schuurman (Transvaal)
S Schwan (South Africa Blind)
RO Schwarz (Gentlemen, Marylebone Cricket Club, Middlesex, South Africa, Transvaal)
EMJ Schwegman (umpire)
J Schwerin (Pinelands)
Schyler (umpire)
KE Sclanders (South African Country Districts)
DM Scotney (Natal)
Scott (Natal Country Districts)
A Scott (umpire)
C Scott (South Africa Bantus)
DA Scott (Natal, Natal B)
DS Scott (Border)
G Scott (Natal B)
G Scott (Crickets)
GM Scott (Zimbabwe-Rhodesia B)
J Scott (KwaZulu-Natal Inland Under-15s, KwaZulu-Natal Inland Under-17s, KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
M Scott (Transvaal B)
M Scott (scorer)
M Scott (North West Women)
MWL Scott (Border, Transvaal)
N Scott (South Western Districts Under-13s)
WL Scott (North Eastern Transvaal)
WL Scott (Northerns)
WT Scott (Border)
Scott Green (Orange Free State)
W Scott-Williams (scorer)
R Scragg (Western Province Schools)
BM Scullard (Dolphins, KwaZulu-Natal)
RA Scurr (Griqualand West)
MAJ Seager (Rhodesia B)
DG Seagrave (Rhodesia)
R Seal (Gauteng Women)
M Seale (Eastern Province Women)
IC Seaman (South African Schools)
TC Seaman (Eastern Province B, Orange Free State)
Sean (South Africa Blind)
P Seane (Griqualand West Women)
Searle (South Western Districts)
A Searle (South-West Districts)
GD Searle (Griqualand West)
MR Searle (Eastern Province, Eastern Province B)
R Searle (Gauteng Under-19s Women, Gauteng Women)
RW Searle (Eastern Province, Griqualand West)
T Searle (South Western Districts, South-West Districts)
K Seberhagen (umpire)
I Sebola (Northerns Under-15s, Northerns Under-17s, Northerns Under-19s)
DT Seccombe (Transvaal B)
JT Seccombe (North Eastern Transvaal, Transvaal)
AW Seccull (Kimberley, South Africa, Transvaal, Western Province)
RS Second (Eastern Province, Free State, Knights)
T Seconds (Western Province)
M Sedibe (Limpopo Under-19s)
C Seedat (Eastern Transvaal Under-24s)
GH Seedat (Natal)
J Seeff (Western Province, Western Province B)
L Seeff (South African Universities, Transvaal, Western Province, Western Province B)
A Seegmuller (Boland Under-13s)
C Seethal (umpire)
L Segalo (Free State Under-13s)
D Segers (Potchefstroom Boys High School Old Boys Collegians)
R Seima (Northerns Women)
MR Sekhoto (Easterns, Gauteng, Lions, Titans)
K Sekhukhune (Easterns Under-13s, Easterns Under-15s, Easterns Under-17s)
KB Sekonyela (Border, Free State, Griqualand West)
Selani (Border Cricket Board Invitation XI)
P Selani (scorer)
P Selaolane (North West Women)
Sele (KwaZulu-Natal Under-19s)
LA Seleka (Griqualand West)
K Selekane (North West Under-19s)
T Seloane (Limpopo Under-19s)
PM Selowa (KwaZulu-Natal, North West, Northerns, South Western Districts, Uganda)
PL Selsick (Northern Transvaal B, Transvaal B)
TJ Semenya (Limpopo)
KK Sempe (Limpopo Under-17s, Limpopo Under-19s)
I Sendin (Griqualand West)
DM Senekal (Eastern Province, Northerns)
GS Sennett (Orange Free State)
PB Senoa (Northerns Under-19s)
L Senokwane (North West Under-13s, North West Under-15s, North West Under-17s, North West Under-19s)
B Senyatei (Free State Under-19s)
G Seorgie (Potchefstroom)
L Sephakwe (North West Under-17s)
J September (Eastern Province B, South African Students)
M September (Western Province)
O September (umpire)
R September (Eastern Province Colts)
WE September (Boland)
NM Serame (Dolphins, KwaZulu-Natal, North West, Western Province)
K Seraole (North West Under-19s)
KZ Sereo (North West Under-15s, North West Under-19s)
A Serfontein (Northern Transvaal B)
A Serfontein (Mpumalanga Women)
D Serfontein (Northern Transvaal Under-21s)
L Serfontein (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-15s)
R Serfontein (Limpopo Under-13s, Limpopo Under-15s, Limpopo Under-19s)
Sergeant (Johannesburg)
T Seroalo (North West Under-13s, North West Under-15s, North West Under-17s)
JR Seroot (Northerns)
LR Serrurier (Harlequins, Oxford University, Transvaal, Western Province, Worcestershire)
T Sertshiro (Free State Women)
A Serwadi (scorer)
A Serwadi (Northerns Women)
C Serwadi (Highveld Women)
M Serwadi (Northerns Women)
LLL Sesele (Boland, Free State)
O Sethoba (Free State Under-13s)
KB Setshedi (Easterns)
T Sevenus (Western Province)
BW Sewell (Western Province)
C Sewell (Northern Natal)
J Sewmungal (Natal)
G Sewpersad (Natal)
C Sewsunker (Western Province Women)
A Sexton (Wits Technical)
FA Seyfried (North Eastern Transvaal)
S Seyibokwe (Border, Warriors)
AJ Seymore (Easterns, Easterns and Northerns Combined XI, Gauteng, Northern Transvaal, Northern Transvaal B, Northerns, Titans)
MA Seymour (South Africa, South African Universities, Western Province)
RA Seymour (Eastern Province, Western Province, Western Province B)
RM Seymour (Natal B)
WW Seymour (Mother Country)
C Sfetsios (Kei)
Shabair (North West B)
N Shabalala (Easterns Under-13s)
C Shabangu (Mpumalanga Women)
J Shackleford (South African Universities)
N Shackleton (scorer)
PS Shackleton (umpire)
M Shadwell (KwaZulu-Natal Under-17s, KwaZulu-Natal Under-19s)
F Shah (Gauteng)
K Shah (Kei)
RB Shah (umpire)
I Shaik (Transvaal)
IE Shaikh (South Africa Indians)
Q Shaikh (Western Cape Academy)
J Shaikjee (Gauteng Women, KwaZulu-Natal Inland Women)
WA Shalders (Cape Colony, Griqualand West, London County, South Africa, Transvaal, Wanderers)
T Shamsi (Dolphins, Gauteng, KwaZulu-Natal, KwaZulu-Natal Inland, Lions)
J Shand (Country Clubs)
KW Shand (Orange Free State)
M Shand (Transvaal Country Districts)
RL Shankland (Northern Transvaal)
WL Shankland (Gauteng)
OJ Shapter (Eastern Province)
W Shapter (Port Elizabeth)
A Share (Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-17s)
D Sharp (KwaZulu-Natal Inland)
JG Sharp (Eastern Province)
Shaw (Border)
Shaw (Grahamstown)
BP Shaw (Transvaal)
GB Shaw (Eastern Province B)
J Shaw (Eastern Province Women)
M Shaw (Western Province Women)
NC Shaw (Eastern Province)
R Shaw (Border)
TG Shaw (Eastern Province, Eastern Province B, South Africa, South African Universities)
JR Sheard (Natal B)
RSC Sheard (umpire)
IW Shearer (North Eastern Transvaal)
CEB Shearman (Border)
J Sheehan (King William's Town)
M Sheen (Border Under-19s)
M Sheik (Western Province Under-15s)
R Sheldrake (Eastern Province)
JLM Shelton (umpire)
A Shelver (Eastern Transvaal Country Districts, Northern Transvaal Country Districts)
Shephard (Civilians)
CA Shepherd (Cape Town)
Sheppard (The Garrison)
Shepstone (Pietermaritzburg)
GH Shepstone (Marylebone Cricket Club, South Africa, Transvaal)
C Sher (Harold Wood, Harold Wood, Pinelands, United, Western Province Under-19s)
Sheroze Khan (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
M Sherratt (Gauteng Under-17s, Gauteng Under-19s)
PW Sherwell (Marylebone Cricket Club, South Africa, Transvaal)
B Sherwood (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
R Sherwood (South Africa Under-15s)
M Shezi (Dolphins, KwaZulu-Natal)
J Shield (KwaZulu-Natal Inland Under-15s, KwaZulu-Natal Inland Under-17s, KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
N Shikwambana (Limpopo Under-13s, Limpopo Under-15s)
N Shikwambana (Limpopo Under-15s, Limpopo Under-17s)
C Shillaw (Staggerers, Wanderers)
AW Shingler (Border)
Shire (Durban)
MS Shires (Eastern Province Country Districts)
C Shmidt (umpire)
JB Shokane (Limpopo)
ST Shokane (Mpumalanga)
J Sholto-Douglas (Eastern Province Under-13s, Eastern Province Under-15s)
E Shonubi (umpire)
AM Short (Eastern Province, Natal, South African Universities, The Rest)
R Short (University of Cape Town)
WH Short (Western Province)
B Shroder (Western Province Youth)
C Shubach (Transvaal Country Districts)
H Shuka (umpire)
M Shum (Mpumalanga Under-15s)
PS Shuman (Border, Orange Free State)
LJ Shurrie (Griqualand West)
BN Shushu (Western Province)
JW Shutte (Eastern Province B)
C Shuttleworth (Easterns Under-13s)
SR Sibande (Free State)
MS Sibanyoni (Mpumalanga Under-13s, Mpumalanga Under-15s)
N Sibanyoni (Mpumalanga Under-13s)
Z Sibanyoni (Mpumalanga Women)
S Sibiya (Sussex Cricket League, Western Province Academy)
MP Siboto (Free State, Knights, North West)
B Siburi (Limpopo Under-19s)
Sibusiso (scorer)
Sicke (Natal Mounted Police)
GL Sickler (umpire)
D Sidumba (Eastern Province Women)
KH Siebert (Transvaal)
T Siebritz (Boland Under-13s)
IJ Siedle (Natal, South Africa, The Rest)
JR Siedle (Natal, Western Province)
KO Siedle (Natal)
F Sieradzki (Western Province Schools)
JP Sierra (Rhodesia, Western Province)
RE Sierra (Gauteng B, Gauteng Under-18s, South Africa Under-15s, South African Schools, South African Students, Warwickshire, Warwickshire Second XI)
JG Sievewright (Griqualand West)
N Sigwili (Border Under-15s, Border Under-19s, South Africa Under-19s, South African Schools)
BJ Silcock (Orange Free State)
R Siljeur (Western Province Academy)
AMR Sim (North Eastern Transvaal, Northamptonshire)
DJ Sim (Pretoria)
ES Sim (Rhodesia)
D Simelane (umpire)
T Simelane (Easterns Under-17s, Easterns Under-19s)
F Simelela (Western Province Invitation XI, Western Province President's XI, Western Province XI)
S Simeth (South African Schools)
S Simetu (Cape Cobras, Western Province)
WV Simkins (JD Logan's XI)
KI Simmonds (KwaZulu-Natal)
V Simmons (Free State Women)
A Simon (Transvaal B)
F Simon (Western Province Universities)
RK Simon (South Africa Coloureds)
EO Simons (Northern Transvaal, Northern Transvaal B, South Africa, South African Defence Force, South African Universities, Western Province, Western Province B)
Simonse (Boland Cricket Union President's XI)
A Simpson (North Eastern Districts)
AR Simpson (Western Province)
H Simpson (King William's Town)
LF Simpson (Western Province)
PW Simpson (Eastern Province)
R Simpson (Western Province)
S Simpson (Worcester)
S Simpson (Claremont)
SW Simpson (KwaZulu-Natal)
W Simpson (Border, King William's Town)
Simson (Western Province Academy)
Sinclair (Western Province B)
AJ Sinclair (Western Transvaal)
DM Sinclair (Transvaal)
G Sinclair (South African Country Districts, South African Schools)
JH Sinclair (Gentlemen, London County, South Africa, The Rest, Transvaal, Wanderers)
S Sinclair (KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
DM Sincuba (KwaZulu-Natal)
LH Sing (South Africa Women)
P Singaram (Natal)
D Singh (umpire)
G Singh (Natal)
K Singh (KwaZulu-Natal Inland Under-19s Women, KwaZulu-Natal Inland Women)
K Singh (KwaZulu-Natal Women)
P Singh (Natal)
Y Singh (Dolphins, Gauteng, KwaZulu-Natal, Lions)
J Singleton (Port Elizabeth)
M Singonzo (Free State Under-17s)
L Sipamla (Eastern Province Under-13s, Eastern Province Under-15s)
V Siphiri (Free State Women)
M Sipho (Kei)
L Siphunzi (Kei Women)
S Sipunzi (Kei Women)
A Sithole (North West Women)
K Sithole (Limpopo Women)
P Sithole (KwaZulu-Natal Women, Mpumalanga Women)
T Sithole (Mpumalanga Women)
MR Siwani (North West)
S Siwela (KwaZulu-Natal Inland Under-17s, KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
S Sixele (KwaZulu-Natal Women)
J Sjoblom (umpire)
S Sjoblom (KwaZulu-Natal Women)
KV Skead (Northern Transvaal B)
AE Skeen (Pretoria)
KR Skelding (Border)
M Skhosana (scorer)
Skipper (umpire)
KP Skjoldhammer (Transvaal, Transvaal B)
W Skog (South Africa Women)
T Skosana (Easterns Women)
AB Skottowe (Transvaal)
K Skovgaard-Petersen (Western Province Under-13s, Western Province Under-17s)
M Slabbert (North West Women)
PJ Slabbert (Western Province Country Districts)
GF Slade (Natal Colleges)
JJ Slatem (Transvaal)
J Slater (Northern Transvaal Invitation XI)
MD Slaven (Rhodesia)
T Sleep (Gauteng Women)
P Sleigh (Western Province Country Districts)
S Slobisch (Lions Colts)
A Slocock (South Western Districts)
M Slwana (Eastern Province)
RPE Smal (South Africa Blind)
AG Small (Border, Natal, Natal B)
C Small (Constantia)
D Small (KwaZulu-Natal Inland Under-15s)
JH Small (umpire)
D Smart (Western Province Women)
SW Smart (Orange Free State)
JF Smidt (North Eastern Transvaal)
GD Smiles (Free State B)
A Smit (Northerns Under-13s, Northerns Under-15s, Northerns Under-17s)
AJ Smit (Easterns Under-13s, Easterns Under-15s, Easterns Under-19s)
BC Smit (South African Schools)
D Smit (Dolphins, KwaZulu-Natal)
J Smit (Eastern Province)
J Smit (KwaZulu-Natal Under-17s)
J Smit (North West Under-15s)
JP Smit (umpire)
K Smit (Dolphins, Gauteng, KwaZulu-Natal)
M Smit (scorer)
M Smit (South Western Districts Under-19s)
M Smit (Limpopo Women)
M Smit (Gauteng Under-17s)
MC Smit (Boland, Eastern Province B, Griqualand West)
NJA Smit (umpire)
P Smit (umpire)
T Smit (umpire)
WJ Smit (Boland, Boland B, Free State, Western Province Boland)
Smith (Border)
Smith (Western Province)
Smith (Cape Colony)
Smith (Western Province)
Smith (The Garrison)
Smith (South Africa Technikons)
Smith (Natal XI)
Smith (Rorke's Drift Garrison)
A Smith (Western Province President's XI)
AB Smith (Natal)
AE Smith (Eastern Province)
AE Smith (South Africa Women, West Coast Women)
AG Smith (Easterns Under-19s)
AJS Smith (Natal, South African Universities)
AN Smith (Northerns, Northerns B)
B Smith (KwaZulu-Natal Inland Women)
BA Smith (Eastern Province)
BC Smith (umpire)
C Smith (umpire)
C Smith (Boland Under-15s, Boland Under-17s, Boland Under-19s)
C Smith (Gauteng Under-13s, Gauteng Under-15s)
CA Smith (Transvaal)
CA Smith (South African Universities)
CF Smith (Border)
CJE Smith (South Africa, Transvaal)
CS Smith (Eastern Province)
CW Smith (Griqualand West)
D Smith (Boland, Boland B)
D Smith (KwaZulu-Natal Invitation XI)
D Smith (Scorpions)
D Smith (Boland Under-17s, Boland Under-19s)
DJ Smith (Easterns, Northern Transvaal, Northern Transvaal B, Northerns, Northerns B)
DW Smith (Griqualand West)
E Smith (umpire)
E Smith (Transvaal Country Districts)
E Smith (North West Under-17s)
EJ Smith (Natal)
EJ Smith (Griqualand West)
F Smith (Western Province)
FJ Smith (Natal)
FW Smith (South Africa, Transvaal)
FW Smith (Transvaal)
G Smith (Southern Transvaal Country Districts)
GC Smith (African XI, Cape Cobras, Gauteng, Hampshire Cricket Board, ICC World XI, Pune Warriors, Rajasthan Royals, Somerset, South Africa, Surrey, Western Province, Western Province Boland)
GJ Smith (Northern Transvaal, Northern Transvaal B, Northerns, Northerns B, Nottinghamshire)
GM Smith (Border, Natal B)
GM Smith (Eastern Province, Orange Free State)
GM Smith (Abahani Limited, Derbyshire, Essex, Griqualand West, Mountaineers)
H Smith (Eastern Province)
H Smith (Civilians, King William's Town)
H Smith (Port Elizabeth)
H Smith (Boland Under-19s)
H Smith (North West Under-15s, North West Under-17s, North West Under-19s)
HB Smith (Border)
HB Smith (Port Elizabeth)
HE Smith (Transvaal, Wanderers)
HJ Smith (Potchefstroom)
HM Smith (Western Transvaal)
HM Smith (Port Elizabeth)
I Smith (Bellville Invitation XI)
I Smith (Border Under-13s)
J Smith (Eastern Province)
J Smith (Potchefstroom Boys High School Old Boys Collegians Second XI)
JF Smith (Western Province)
JP Smith (Eastern Province B)
K Smith (Western Province Under-17s, Western Province Under-19s, Western Province Under-19s B)
L Smith (Techs-Mutual)
L Smith (Border Under-15s)
M Smith (Griqualand West)
M Smith (Northerns-Goodwood)
M Smith (Western Province Under-19s)
MBA Smith (Border, Eastern Province, Warriors)
MK Smith (South Africans)
MS Smith (Natal)
N Smith
NKAR Smith (Griqualand West)
PE Smith (Impalas, Natal, Natal B, Transvaal, Transvaal B, Western Transvaal)
R Smith (umpire)
RA Smith (Boland B)
RAWG Smith (Griqualand West)
RB Smith (Border)
RD Smith (North Eastern Transvaal)
RH Smith (umpire)
S Smith (Southern Cape)
S Smith (umpire)
S Smith (Free State)
SS Smith (Griqualand West)
T Smith (umpire)
T Smith (KwaZulu-Natal Under-15s, KwaZulu-Natal Under-17s, KwaZulu-Natal Under-19s)
V Smith (Western Province)
V Smith (Boland Women)
VI Smith (Natal, South Africa, South African Universities)
W Smith (Northern Transvaal Country Districts)
W Smith (Western Province Under-13s, Western Province Under-15s)
WA Smith (Potchefstroom)
MJ Smithyman (Natal, Natal B, South African Universities)
M Smook (Highveld Women, South Africa Women)
A Smuts (Boer Prisoners of War)
JT Smuts (Eastern Province, Warriors)
KR Smuts (Eastern Province, Warriors)
LB Smuts (Western Province)
H Smyth (Worcester)
D Smythe (South African Country Districts)
EPG Smythe (Eastern Province)
B Snedden (Griqualand West)
RCD Snedden (Kimberley)
R Sneddon (Kimberley)
C Snell (umpire)
RP Snell (Gauteng, Natal B, Somerset, South Africa, Transvaal, Transvaal B)
Snijman (Alma Marists)
BD Snijman (Gauteng, Lions, Northerns, Titans)
Z Snijman (Western Province Academy)
SD Snooke (South Africa, Transvaal, Western Province)
SJ Snooke (Border, Marylebone Cricket Club, South Africa, The Rest, Transvaal, Western Province)
Y Snyders (Griqualand West, The Rest, Transvaal)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES

CURRENT EVENTS

View all Current Events CLICK HERE






We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2014 CricketArchive